Bondsraad Vergadering 29 november 2014

Geplaatst door

Afgelopen zaterdag hadden wij als regionale schaakbestuurders weer ons halfjaarlijkse overleg met het bestuur van de KNSB. Nadat ik ’s morgens nog mijn zoon op het voetbalveld had zien winnen van koploper Baarn, toog ik samen met onze secretaris welgemoed naar deze bijeenkomst, die, gezien de agenda, wel eens snel voorbij kon zijn.

Een korte discussie over het Schaakmagazine en de website eindigde met de constatering dat het geplande lezersonderzoek volgend jaar plaats zal vinden. Ook de concept notulen werden nagenoeg zonder wijzigingen goedgekeurd dus we zaten lekker op schema voor een vroege lunch.

De herbenoeming van het bestuurslid Coördinator Topschaak (onze eigen SGS Jan Stomphorst) bleek echter onverwacht een langdurige discussie met een vreemde uitslag op te leveren. Bij binnenkomst werd alle afgevaardigden een kort briefje aangereikt. Deze was afkomstig van een tiental Nederlandse topschakers die ontevreden bleken te zijn over het door het bestuurslid gevoerde beleid en communicatie. Dit bracht de Bondsraad in een spagaat aangezien men niet eerder kennis had kunnen nemen van dit stuk. Zelf vond ik het een te kort en te laat aangeleverd briefje (met enkel een paar algemeenheden) om de positie van het bestuurslid ter discussie te kunnen stellen. Ook was geen van de ondertekenaars aanwezig om verdere duidelijkheid te verschaffen. De meerderheid kwam echter tot steun van het verrassende voorstel om de herbenoeming een half jaar aan te houden. Op mijn vraag of het bestuurslid dan nog wel of niet in functie zou zijn, kwam niet echt een duidelijk antwoord. Mijn pleidooi dat Jan dit als een motie van wantrouwen zou zien en dan zeker de eer aan zichzelf zou houden, vond ook geen gehoor. Ik hield er zelf een wrange nasmaak aan over omdat naar mijn mening een bestuurslid met veel inzet en bijdrage aan het Nederlandse schaak door een klein groepje schakers nu op een niet chique wijze af is geserveerd.

Vervolgens passeerde het meerjarenbeleidsplan de revue. Veel lovende woorden en mooi plannen. Wij sluiten ons met name graag aan bij het onderzoek naar de mogelijkheden van een nieuwe structuur van onze Schaakbond.

Bij de behandeling van de financiën moest de penningmeester goed uitleggen waarom de begroting met een tijdelijk tekort te maken krijgt. De versnelde invoering van extra sprints in de OLA maakt dit volgens het bestuur noodzakelijk. De zaal liet zich, ik denk terecht, makkelijk overtuigen zodat er nog meer functionaliteiten kunnen worden toegevoegd.

Tot slot deed de voorzitter van de Financiële Advies Commissie (FAC) nog een oproep. Eén van de leden is aan het eind van zijn termijn gekomen. Er wordt gezocht naar vervanging. Dit zal dan wel een financieel onderlegd lid moeten zijn. Mocht er zich binnen de SGS iemand bevinden die geïnteresseerd is in deze functie, dan verneem ik dat graag.

Met vriendelijke groet,

Jeroen Schuil (voorzitter SGS)